From the Blog

opuchnięte i podkrążone oczy

Opuchnięte i podkrążone oczy

„Piękno jest tym, jak się czujesz w środku i odbija się w twoich oczach, to nie jest coś fizycznego”. Tak kiedyś powiedziała ponadczasowa ikona piękna – Sophia Loren. To sprawia, że dbanie o skórę wokół oczu jest tym ważniejsze. W tym artykule poznasz przyczyny, które powodują opuchnięte i podkrążone oczy, a także przedstawimy Ci sprawdzone rozwiązania, jak uporać się z tym problemem.

Przyczyny problemów

Poniżej znajduje się krótki opis faktów, które musisz wiedzieć o opuchniętych i podkrążonych oczach:

  • Fakt nr 1: Nie są to wyłącznie efekty starzenia. Jest to raczej wynik Twojego stylu życia, który obrałaś i sposób pielęgnacji skóry przez te wszystkie lata.
  • Fakt nr 2: Opuchnięte oczy są spowodowane kilkoma czynnikami. Może to być zbyt duża ilość soli w diecie, stres lub chroniczna bezsenność. Może to być również spowodowane zmianami fizjologicznymi w twoim ciele, które obejmują osłabienie mięśni na policzkach lub utratę tłuszczu pod oczami w wyniku osłabienia mięśni gałek ocznych w celu ich utrzymania.
  • Fakt nr 3: Cienie pod oczami są spowodowane kilkoma czynnikami. Przyczyną są wyciekające płyny spowodowane przez popękane naczynia włosowate znajdujące się pod obszarem oczu. Bezsenność, przewlekłe zmęczenie oczu, ogólne zmęczenie, stres, zła dieta i brak ruchu mogą również przyczynić się do cieniów pod oczami. Alergie, egzema, zakażenia oczu i skóry, odwodnienie i uraz mogą powodować również ciemnienie okolic oczu.
  • Fakt nr 4: Musisz wybrać zabieg dopasowany do pierwotnej przyczyny twoich spuchniętych oczu i cieni pod nimi. Musisz dotrzeć do źródła problemu, aby rozwiązać problemy ze skórą. W większości przypadków należy stosować kombinację różnych kuracji i schematów leczenia, aby raz na zawsze usunąć je z twarzy.

Zwalczanie problemu opuchniętych i podkrążonych oczu

Pytasz, czy można jeszcze coś zrobić, aby odwrócić bieg tych wydarzeń? Dajemy Ci 5 najlepszych sposobów radzenia sobie z opuchniętymi oczami i cieniami pod nimi poniżej:

1. Procedury nieoperacyjne. Są inwazyjne, minimalnie inwazyjne i nieinwazyjne – wszystkie niechirurgiczne – procedury postępowania z Twoimi problemami oczu. Oto Twoje najlepsze opcje:

  • Wypełniacze skórne. Kiedy problemem są utracone tkanki tłuszczowe, osłabienie mięśni lub błony w tłuszczach, specjalista od skóry najprawdopodobniej najpierw zaleci tę opcję. Masz duży wybór materiałów, które obejmują kolagen i kwas hialuronowy. Twój dermatolog doradzi Ci w sprawie wybrania najlepszej opcji.
  • Zabiegi laserowe. Lasery mogą być ablacyjne lub nieablacyjne. W obu przypadkach celem jest wykorzystanie lasera do stymulacji zwiększenia objętości i szybszego tempa produkcji kolagenu.
  • Terapia falami radiowymi (Radiofrekwencja). Ta procedura otrzymała entuzjastyczne recenzje dotyczące napięcia skóry, pomaga w pozbyciu się obrzęków oczu, ale nie rozwiąże twoich problemów podkrążonych oczów. Czasami terapia falami radiowymi jest łączona z laseroterapią, aby uzyskać szybsze rezultaty.

2. Procedury chirurgiczne. Istnieją opcje chirurgiczne do usuwania opuchniętych oczu i ciemnych kręgów, ale mogą one prowadzić do poważnych skutków ubocznych. W przypadku opuchniętych oczu, które są spowodowane przez nadmiar tłuszczu, operacja jest jedyną opcją.

3. Zmień swój schemat pielęgnacji skóry. Dokładnie oczyszczaj i tonuj problemowy obszar każdego dnia i przed spaniem. Środki nawilżające, które zawierają peptydy, przeciwutleniacze i składniki rozjaśniające skórę, pomogą w odnowie i regeneracji skóry, aby rozjaśnić ciemne kręgi i oczyścić oczy.

4. Zmień swój styl życia. Należy przede wszystkim: spać wystarczająco dużo godzin, nauczyć się radzić sobie ze stresem, zdrowo się odżywiać i ćwiczyć regularnie. Większość ludzi będzie potrzebować tylko tego i rutynowej pielęgnacji skóry, aby pozbyć się problemów z opuchniętymi i podkrążonymi oczami.

5. Zaplanuj wizytę u swojego lekarza. Jeśli masz powody, by sądzić, że twoje opuchnięte oczy i cienie mogą mieć podłoże, z którym wiąże się twój stan zdrowia, najlepiej porozmawiać z lekarzem. Warto wykluczyć istnienie jakiejkolwiek choroby, aby można było rozpocząć leczenie możliwie jak najszybciej w przypadku problemów zdrowotnych.

Wniosek

Opuchnięte oczy i cienie, mogą sprawić, że będziesz wyglądać znacznie starzej, jeśli nie podejmiesz natychmiastowego działania. Czas, abyś rozwiązać ten problem. Zastosuj się do naszych rad, a już wkrótce zobaczysz realne efekty. Twoje cienie i opuchnięte oczy mogą być oznaką złego stanu zdrowia, wówczas radzimy skonsultować się z lekarzem specjalistą.

Have your say