From the Blog

kupowanie butów online

Kupowanie butów online

Kupowanie butów online może być trudne. W rzeczywistości część kupujących przez internet ma wiele rozczarowujących doświadczeń. Kiedy rozmiar bywa prawidłowy, nie zawsze jesteśmy zadowoleni z jakości projektu i materiału obuwia. Negatywne doświadczenia z kupnem butów online nie są rzadkością. Najlepszym sposobem na zakup perfekcyjnych butów online jest zachowanie należytej staranności. Odpowiednia praca domowa pozwala uniknąć typowych pułapek i kupić odpowiednią parę. Na dobry początek przygotowaliśmy 18 cennych porad. Te wskazówki dotyczące kupowania butów online podkreślają najważniejsze kwestie – zanim dokonasz zakupu.

1. Wybieraj zaufane marki

Zastanów się teraz nad najlepszymi butami w swojej kolekcji i przeanalizuj je nieco. Odkryjesz, że istnieje marka, które rzeczywiście dostarczają produkt zgodny z oczekiwaniami za każdym razem. Od wysokiej jakości materiału po imponujący styl i design. W tym celu możesz skorzystać ze swoich doświadczeń i ponownie zaufać sprawdzonej marce. Na rynek wchodzi wiele nowych marek obuwia. Jednak musisz być ostrożny, zanim im zaufasz. Najlepsza marka obuwia to taka, która zapewnia odpowiednią różnorodność, jakość, styl i cenę. Dlatego, jeśli wcześniej rozczarowałeś się konkretną firmą obuwia, nie musisz ryzykować. Wybierz marki, którym możesz w pełni zaufać.

2. Strzeż się syndromu taniego obuwia

Ogromna część kupujących butów online cierpi z powodu syndromu taniego obuwia. Ten przewlekły stan objawia się wówczas, gdy widzisz parę butów w ofercie po znacznie obniżonej cenie. Tylko dlatego, że jest tani, wielu je kupi, jednak często nie jest to najlepszy wybór. Tanie buty muszą najpierw spełnić wszystkie Twoje potrzeby. Muszą być dobrej jakości, atrakcyjne stylowo i idealnie dopasowane do Twojego rozmiaru. Wiele razy kupujemy tanie buty przez Internet i potem nie możemy ich nosić. Jeśli nie planujesz kupić butów, unikaj patrzenia na oferty. Jeśli potrzebujesz zakupu, weź pod uwagę wszystkie ważne elementy, zanim spojrzysz na koszty.

3. Odpowiedni research

Jak wspomniano wyżej, nowe marki obuwia muszą najpierw udowodnić swoją wartość. Jeśli naprawdę chcesz spróbować czegoś nowego, musisz uzyskać więcej informacji o firmie stojącej za produktem. Spójrz na ich atrybuty i na to, jak profesjonalnie działają. Pójdź o krok dalej i skontaktuj się z nimi za pośrednictwem mediów społecznościowych lub telefonu. Nowe marki powinny szybko odpowiadać na zapytania od potencjalnych klientów. Uzyskaj wszystkie potrzebne informacje na temat materiałów o produktach, jakości, autoryzowanych sprzedawców. Zobacz także opinie klientów, aby zobaczyć, co ludzie mają do powiedzenia. Jeśli znajdziesz bardzo ograniczone lub negatywne informacje, powinieneś unikać wyboru danej marki.

4. Sprawdź dokładnie rozmiar buta przed zakupem online

Czy wiesz, że twój rozmiar buta nie jest statyczny? Twoje stopy mogą nie rosnąć wzdłuż, ale mogą rosnąć szerzej lub być cieńsze w zależności od ogólnej zmiany masy ciała. W związku z tym zmierz stopy, aby zaktualizować swój rozmiar. Możesz użyć linijki i płaskiej powierzchni, aby uzyskać najdokładniejszy odczyt. Użyj płaskiej powierzchni, aby umieścić na niej stopę, a następnie użyj linijki do pomiaru od czubka najdłuższego palca do końca pięty. Niektórzy ludzie zakładają, że ich najdłuższy palec u nogi to duży palec u nogi, lecz nie zawsze tak jest. Zmierz także szerokość, aby uzyskać właściwe wyniki.

5. Określ cel użycia butów, które chcesz kupić

Buty służą niezliczonym celom. W związku z tym możesz szukać konkretnych rodzajów np. oficjalnych butów, obuwia sportowego, platform, obcasów. Musisz zawęzić wyszukiwanie, aby dopasować najlepszy typ butów do Twoich potrzeb.

6. Wybierz mądrze swój sklep internetowy

Wiele marek obuwia nie prowadzi sprzedaży bezpośredniej. W związku z tym detaliści internetowi podejmują się zadania dystrybucji różnych marek obuwia. Wybór odpowiedniego sprzedawcy online ma kluczowe znaczenie. Przede wszystkim muszą mieć w magazynie różne buty, które Cię zainteresują. Doświadczenie użytkownika w sklepie internetowym również musi być satysfakcjonujące. Oznacza to dosłownie, że ich strony internetowe i interfejsy online muszą być przejrzyste i łatwe w nawigacji. Osobiście lubię schludne i atrakcyjne układy. W ten sposób możesz z łatwością przeglądać kolejne strony z modelami.

7. Informacje o produkcie są wszystkim

Detaliści i marki obuwia, które inwestują w dostarczanie kompleksowych informacji o produktach, budują zaufanie klientów. Kupując buty online, potrzebujesz wszystkich informacji o konkretnych produktach, które możesz zdobyć. Obejmuje to najważniejsze cechy obuwia: użyte materiały, styl, rzeczywisty kolor, przewodniki rozmiarów, recenzje i wiele innych.

8. Nigdy nie kupuj butów online przed sprawdzaniem opinii użytkowników

Powinieneś zapoznać się z opiniami innych użytkowników, którzy dokonali zakupu konkretnego modelu. Bez względu na to, czy czytasz jedną recenzję, czy kilka, możesz poczuć, co myślą inni. Na szczęście sprzedawcy internetowi zazwyczaj mają sekcję recenzji dla każdego produktu. Dlatego możesz przeczytać niektóre z dostępnych opinii na tej samej stronie. Jeśli nie jesteś przekonany, zrób własne poszukiwania i odkryj, co inni mówią o tym samym produkcie. W ten sposób otrzymasz niezależną informację zwrotną na temat produktu.

9. Porównaj ceny w różnych sklepach internetowych

Jest szansa, że znajdziesz tę samą markę obuwia na różnych platformach sklepów internetowych. Nigdy nie należy płacić więcej za parę butów, niż to konieczne. Niektórzy ludzie zakładają, że wszyscy detaliści będą sprzedawać produkt po tej samej cenie. Odrób swoją pracę domową, a odkryjesz lepszą ofertę tego samego produktu. Porównanie cen odgrywa ważną rolę w utrzymaniu konkurencyjności sprzedawców internetowych.

10. Nie spiesz się z przeglądaniem ofert

Najlepszą rzeczą w zakupach online jest to, że możesz poświęcić cały swój czas na oglądanie zdjęć różnych butów. Te obrazy mają na celu dać ci najlepsze wyobrażenie o tym, jak buty wyglądają w rzeczywistości. Nigdy nie kupuj butów, które nie mają wystarczającej ilości zdjęć, aby Cię przekonać. Powinieneś oglądać buty pod każdym kątem. W wielu przypadkach ekran komputera może zamaskować lub przeinaczać kolory. Rozwiąż ten problem, odczytując rzeczywisty kolor buta z podanych specyfikacji.

11. Sprawdź opcje powiązanych produktów

Sprzedawcy internetowi oferują inne modele obuwia, podobne do tego, który cię interesuje. W ten sposób możesz odkryć jeszcze lepsze style i wzory. Niektóre buty będą tańsze. Dlatego poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na kartę powiązanych produktów, która będzie widoczna podczas przeglądania określonego buta. Możesz także wyszukiwać ręcznie powiązanych produktów. Odkryłem, że wielu sprzedawców internetowych ma ogromną ilość zapasów obuwia, które trzeba odkryć.

12. Wybierz buty w przystępnej cenie

Jeśli liczysz każdy grosz, kupowanie butów online to szansa na zaoszczędzenie pieniędzy. Pod tym względem wybierz model, na który możesz sobie pozwolić. Niektórzy ludzie wydają zbyt dużo, niż to konieczne. Na przykład możesz zrezygnować z niektórych funkcji, aby zaoszczędzić pieniądze. Zamiast tego możesz poszukać pary z rabatem. Korzystanie z kuponów to także świetny sposób na zakupy. Nie rezygnuj ze swojego budżetu, a poświęcenie odpowiedniego czasu przed zakupem może pomóc Ci w wyborze.

13. Porównaj koszty wysyłki

Niektórzy sprzedawcy online będą mieli wygórowane opłaty za wysyłkę. W takim przypadku tanie lub zdyskontowane buty mogą okazać się bardzo drogie. Porównaj te opłaty w różnych sklepach internetowych. W przypadku tych, którzy oferują bezpłatną wysyłkę, upewnij się, że nie ma żadnych ukrytych kosztów.

14. Nigdy nie ignoruj czasu wysyłki

Niektórzy ludzie będą kupować buty online z wielką niecierpliwością. Być może chcesz nosić buty na ślubie lub imprezie, która nadchodzi. Przed zakupem należy sprawdzić czas wysyłki i podjąć świadomą decyzję. Wszyscy uwielbiamy krótkie terminy wysyłki. Czasami nieprzewidziane sytuacje wydłużają ten czas. Dlatego bądź otwarty i unikaj kupowania butów przed samym wydarzeniem, gdy będą Ci potrzebne.

15. Poznaj zasady zwrotów

Jeśli zamówiony but nie pasuje, możesz go zwrócić? Jeśli są uszkodzone lub mają inne wady, jakie masz opcje? Te i inne kwestie obejmuje polityka zwrotów. Niektórzy detaliści są lepsi w tym obszarze od innych. Po otrzymaniu zamówienia, które Cię nie zadowala, poznaj wszystkie opcje dotyczące zwrotów. Musisz bardzo pilnować terminów. Niektórzy sprzedawcy internetowi mogą nie zezwalać zwrotu pieniędzy, ale mogą pozwolić ci wybrać inną parę butów.

16. Dostawy do domu czy punkty odbioru?

Po złożeniu zamówienia, sklep internetowy może mieć opcję dostawy do domu lub odbioru w punkcie. Najpierw rozważ finansowe konsekwencje. Dostarczenie produktu prosto do domu może być droższe.

17. Bądź wyjątkowo ostrożny przy zakupie obuwia dziecięcego

W razie wątpliwości zawsze kupuj większy rozmiar. Dobrą rzeczą jest to, że dzieci szybko rosną, a większy rozmiar można wykorzystać później. Najlepiej jednak postępować zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi wielkości powyżej, aby dokonać dokładnych pomiarów. Weź pod uwagę markę obuwia i skąd pochodzi. Na przykład buty wyprodukowane w Chinach są stosunkowo mniejsze niż podobne rozmiary butów europejskich.

18. Korzystaj z rabatów i ofert obuwia

Możesz zaoszczędzić pieniądze podczas wyprzedaży, ofert specjalnych i innych ofert. Tylko upewnij się, że nie kupujesz pod wpływem impulsu. Kupowanie obuwie po sezonie również możesz zaoszczędzić pieniądze.

Have your say